Znak, s katerim lahko nakažete, da doživljate nasilje v družini

Reagiraj! – nisi sama, nisi sam” je pilotni projekt študentk in študentov Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem.

Namenjen informiranju in ozaveščanju bodočih pedagoških delavk/cev in ostale širše javnosti o različnih pojavnih oblikah nasilja, preprečevalnih praksah, postopkih ukrepanja in sodelovanja z zunanjimi institucijami, organizacijami, društvi itd.

V okviru pilotnega projekta predlagajo študentke in študentje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem sprejetje protokola, s katerim bi lahko pedagoški delavci ob zaznavi nasilja nad otrokom pravočasno in ustrezno reagirali v smeri pomoči žrtvam nasilja, še posebno v primeru šolanje na daljavo.

Informacije za žrtve nasilja – obdobje karantene je obdobje povečanega nasilja v družini

Program Psihosocialna pomoč ženskam, žrtvam nasilja, v času trajanja krize zar

Nasilje nad starejšimi je kršenje njihovih temeljnih človekovih pravic

Nasilje nad starejšimi je kršenje temeljnih človekovih pravic. Poglejte si prispevek na spodnji povezavi:

RECI NE NASILJU – PRIDRUŽI SE EKIPI ZA NENASILJE

Ob pomembni podpori sofinancerjev MOL, MDDSZEM in FIHO smo v sodelovanju z Generalno policijsko upravo, Društvom Ključ –

NE BODI LE OPAZOVALEC, PREPREČI NASILJE !

Skupina študentk in študentov 2. stopnje Psihologije na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru v o

VABLJENE NA SKUPINO ZA ŽENSKE, KI STE ALI DOŽIVLJATE VSE OBLIKE NASILJA

Skupina je namenjena vsem ženskam, ki trpijo zaradi nasilja v družini ali so v stiski

Kampanja ZNAMENJA