ŽLS

Ženska svetovalnica je ena od članic Ženskega lobija Slovenije (kratica – ŽLS), ki je največja mreža ženskih organizacij v Sloveniji in povezuje članice – organizacije in članice posameznice. Skupno vsem vključenim v ŽLS je delovanje na področjih, ki zadevajo pravice žensk in enake možnosti tako v Sloveniji kot na mednarodni ravni.

Glavni namen lobija je krepitev moči žensk v vsej njihovi različnosti, spodbujanje enakosti spolov, boj proti vsem oblikam diskriminacije in nasilja nad ženskami in zagotovitev človekovih pravic vsem ženskam z njihovo aktivno vključenostjo v družbo, v razvoj in v izvajanje politik za ženske na nacionalni in nadnacionalni ravni.

Ženski lobi Slovenije je član Evropske ženskega lobija (angl. European Women’s Lobby – EWL), največje zveze ženskih nevladnih organizacij v Evropski uniji.

.

Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države

Pozitivna komunikacija