Samo JA pomeni JA

Glede na nedopustno obravnavo Koprskega sodišču, ko je v primeru posilstva presodilo, da ni šlo za spolno nasilje, saj je žrtev spala, ko je storilec začel izvajati nasilje, se je začela kampanja proti spolnemu nasilju in nepravilnih obravnavah.

Samo JA pomeni JA je odmevalo na protestu ob 8. marcu Mednarodnem dnevu žensk, ki je letos poudarjal, da je nasilje nad ženskami nedopustno in se mora končati za vselej.

Izsek iz našega govora na protestnem shodu:

Tukaj smo zato, ker se nasilje mora končati, saj naša družba ni varna, če za štirimi stenami divja orkan nasilja, zunaj pa se vsi pretvarjamo, da se ni zgodilo nič.

• Naše šole niso varne dokler učimo deklice, da morajo biti mile, tihe in se ne postaviti zase, ne vprašati, ne reči ne.
  • Naši partnerski odnosi niso varni dokler se ne zavežemo k paktu o nenapadanju drugega, ko se ne strinjamo.
  • Naša delovna mesta niso ustvarjalni prostor,
    1. dokler obstajajo razlike zaradi spola,
    2. ker žensk ne želijo zaposlovati zaradi materinstva,
    3. dokler ne dobimo enakega plačila za enako delo.

Politika ne deluje v interesu ljudi dokler si jemlje pavico odločati o ženskih vprašanjih, o katerih sme in mora odločati ženska sama.

Znanost ni enaka do žensk dokler jih obravnava kot drugorazredne.

Religija ne deluje za skupno dobro, dokler ženskam nalaga krivdo in sram, prepoveduje odločanje o lastnem telesu ter kaznuje z žaljivkami in sodbami, kadar ženska ravna v skladu s svojo vestjo.

Danes smo tukaj zato da v vsem telesom začutimo kaj vse smo doživele in odločno a miroljubno pokažemo kdo smo in kako želimo, da nas drugi in družba obravnava.

Za nas ženske nasilje nedopustno in se mora končati.

Zakaj se nekatere osebe samo-poškodujejo?

To je zgodba zdaj osemnajstletne Anne, ki se je – tako kot mnogo drugih ljudi, ki so v hudi notranji stiski – zatekla k

Pozitivna komunikacija

Vsi poznamo rek: "Lepa beseda lepo mesto najde." S poznavanjem veščin pozitivnega k

Kampanja ZNAMENJA