#jaztudi

Po razkritih aferah v ZDA o spolnem nadlegovanju in spolnemu zlorabljanju nadrejenih, nosilcev moči, in drugih, so se ženske po vsem svetu opogumile in povedale svoje osebne zgodbe nasilja, ki so jim pomagale prekiniti tabu o nasilju, ki vlada v naših odnosih že več stoletij.

Zdaj smo uradno začeli s kampanjo ozavšečanja o spolnem nasilju in nadlegovanju tudi v Sloveniji zato pozivamo ženske, ki so doživele, ali še doživljajo nasilje, da se opogumijo in povedo.

Osebne zgodbe, ki so lahko podpisane z imenom in priimkom, inicialkami ali anonimizirane, pošljite na naslov:

Zgodbe.jaztudi@gmail.com

Lahko pošljete tudi vašo fotografijo s pravim imenom in priimkom s pripisom #jaztudi. Zgodbe bodo zbirale do 20. 4. 2018 potem pa bodo javnosti razkrile njihove vsebine. Akcija se nadaljuje za nedoločen čas.

Inštitut 8. marec (direktorica Nika Kovač) s tremi pobudnicami gibanja #jaztudi,  dr. Ireno Šumi, dr. Darjo Zaviršek in dr. Renato Šribar je 19. februarja 2018 uradno začel gibanje #jaztudi v Sloveniji in s tem odprl prostor za pričevanja o spolnem nadlegovanju in pogojevanju pravic ter varnosti žensk. Izpovedi, anonimne ali podpisane, bodo snovalke kampanje postavile v širši kontekst družbene neenakosti in ga umestile v ustrezen družbenoekonomski okvir.

Photo by Lum3n from Pexels

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Prve in edine ženske demonstracije v okupirani Evropi

21. aprila 1943 so se začele v Ljubljani v Zvezdi pred Kazino prve in edine ženske d

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Delavnica: Travma in situacija navideznega ujetništva

Travma je fenomen, ki se lahko zgodi vsakomur od nas. Čeprav se travmatski dogodki lahko

Mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk (8.marec) je svetovni praznik, ki se vsako leto praznuje 8. marca v

Mednarodni dan žena 2022 ZN: Enakost spolov za trajnosten jutri

Tema mednarodnega dneva žena, 8. marca 2022 (IWD 2022), je "Enakost spolov

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično

Delavnica – Pravice žensk