Nismo se borile za to!

Današnje razmere v Sloveniji in po svetu so pokazale, da so ženske tiste, ki nosijo bremena napačnih odločitev družbe na svojih ramenih. Brezposelnost in ukinjanje socialnih sredstev najbolj prizadenejo ženske in otroke. Pojmi kot so revščina, stigma in nasilje označujejo življenja mnogih žensk, ki iščejo izhod iz stiske.

Ženske v današnji družbi se lomijo pod težo bremen, ki jim jo diktira družba in družina. Vloge gospodinje, dobre hčere, marljive žene, ljubeče mame, zavzete delavke, ljubice, dobrotnice, intelektualke in še katera, vodijo v zelo stresen način življenja, v katerem ni časa, za zadovoljitev potreb in želja ženske. Kaj pomeni biti ženska v današnji družbi? Je res ženska dobra samo toliko, kolikor dobro so izpolnjene njene vloge?

Biti ženska v sodobni družbi pomeni znati hitro in spretno manevrirati z izzivi, ki jih prinaša življenje in prevzemati odgovornosti še za tiste, ki tega ne zmorejo ali nočejo sami. Ženske, ki doživljajo nasilje, dolga leta preživijo v upanju, da bo bolje in prenašajo zmerljivke in žaljivke v prepričanju, da morajo vendarle potrpeti zaradi otroka. In ko otrok odraste se nemalokrat poslužuje ravnanj, ki se jih je naučil in ženska se zlomi pod težo krivde in sramu. Življenje postane pretežko, da bi ga nosila sama in pride po moč v Žensko svetovalnico.
Danes je čas, da ženska postavi sebe na prvo mesto in poskrbi za svoje potrebe ter uresničuje svoje želje.

VABLJENA NA SKUPINO ZA ŽENSKE V STISKI, KJER SE BOMO POGOVORILE O REŠITVAH

Pišite nam: tanja@svetovalnica.org ali nas pokličite na 01- 251 1602

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Prve in edine ženske demonstracije v okupirani Evropi

21. aprila 1943 so se začele v Ljubljani v Zvezdi pred Kazino prve in edine ženske d

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Delavnica: Travma in situacija navideznega ujetništva

Travma je fenomen, ki se lahko zgodi vsakomur od nas. Čeprav se travmatski dogodki lahko

Superskin Slovenija ob mednarodnem dnevu žensk 10% vrednosti današnjih nakupov namenja Društvu Ženska svetovalnica

Superskin Slovenija namenja 10 % vrednosti vseh nakupov ob mednarodnem dnevu žensk Društvu Ž

Mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk (8.marec) je svetovni praznik, ki se vsako leto praznuje 8. marca v

Mednarodni dan žena 2022 ZN: Enakost spolov za trajnosten jutri

Tema mednarodnega dneva žena, 8. marca 2022 (IWD 2022), je "Enakost spolov

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično

Delavnica – Pravice žensk