Otroci na migrantskih poteh so izpostavljeni zlorabam, izkoriščanju in trgovanju z ljudmi

Migracije ljudi so v tem času večje kot po 2. svetovni vojni in predstavljajo enega večjih izzivov za današnji čas, ko se miselnost nekaterih ljudi nagiba k ksenofobiji, deskriminalizaciji in dehumanizaciji.

Ljudi, ki se odseljujejo zaradi vojn, genocidov in političnih napadov je toliko, da bi skupaj lahko bili 60 država na svetu, pa še vedno ne najdemo ustreznih rešitev, oziroma postajajo začasne rešitve trajne.

A žal, tovrstne tragedije najbolj prizadenejo ravno najšibkeje torej otroke, ki so na poti po sredozemskih poteh migracije izpostavljeni nasilju, zlorabam in življenjsko ogrožajočim pastem, ki jih nastavljajo ljudje, ki se hočejo okoristiti z človeškim trpljenjem.

Ljudje moramo spremeniti mišljenje, da bomo delovali za ljudi, jim pomagali po svojih najboljšim močeh in ne pogledali stran in zamahnili z roko, da se nič ne da narediti.

Ker če mi ne bomo nič naredili, kdo pa bo?

To je naš svet in to so ljudje, ki imajo prav tako kot mi pravico živeti človeka dostojno življenje in naša naloga je, da jim pri tem pomagamo.

Več si lahko preberete:

Znak, s katerim lahko nakažete, da doživljate nasilje v družini

"Reagiraj! - nisi sama, nisi sam" je pilotni projekt študentk in študentov Pedagoške fakultete Un

DONIRAJTE DEL DOHODNINE DRUŠTVU ŽENSKA SVETOVALNICA

Spoštovane/ spoštovani!

Bodite dobrodelni

ZGODBE, KI JIM TEŽKO VERJAMEMO – ŠTORASTA METKA

Zgodbo nam je poslala Danica. Govori o njeni prijateljici Metki, ki je po Daničnih besedah

ZGODBE, KI JIM TEŽKO VERJAMEMO – MAGNET ZA NERODE

Vlado pravi, da je njegov prijatelj Gregor magnet za nerode. Imel je štiri resne punce, in

ZGODBE, KI JIM TEŽKO VERJAMEMO – DOMA BREZ OČAL

Veronika nam je pisala o svoji sosedi Mojci, ki ima zelo neobičajno navado. Mojca ima zelo