Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države je, da zagotavlja možnosti za uresničevanje le-te.

Da bi zmogle večjo ozaveščenost in globlji vpogled v pravice žensk, vas vabimo na delavnico, ki bo v četrtek 21.10.2021 ob 16. uri po Zoomu.

Vse ženske tega sveta bi morale imeti možnost odločanja o svojem lastnem telesu in o splavu, saj so te odločitve osebne.

Pravica do svobodnega odločanja o rojstvu otrok mora biti vedno in povsod odločitev vsake posameznice, ki najbolje pozna sebe in svoje okoliščine.

Če država ali kak drug organ omeji ali celo prepove to pravico, to ne zmanjša število splavov, poveča le zdravstvene tegobe žensk, ki opravljajo splave na skrivaj, navadno pod slabšimi higienskimi standardi.

Na oktobrski delavnici se bomo poglobile v pravice žensk, ki so jih naše prednice izborile, zdaj pa so ponovno ogrožene.

Prijave sprejemamo do vključno srede 20.10.2021 na tanja@svetovalnica.org

Vabljene!

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Prve in edine ženske demonstracije v okupirani Evropi

21. aprila 1943 so se začele v Ljubljani v Zvezdi pred Kazino prve in edine ženske d

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Superskin Slovenija ob mednarodnem dnevu žensk 10% vrednosti današnjih nakupov namenja Društvu Ženska svetovalnica

Superskin Slovenija namenja 10 % vrednosti vseh nakupov ob mednarodnem dnevu žensk Društvu Ž

Mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk (8.marec) je svetovni praznik, ki se vsako leto praznuje 8. marca v

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično

DONIRAJTE DEL DOHODNINE DRUŠTVU ŽENSKA SVETOVALNICA