Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države je, da zagotavlja možnosti za uresničevanje le-te.

Da bi zmogle večjo ozaveščenost in globlji vpogled v pravice žensk, vas vabimo na delavnico, ki bo v četrtek 21.10.2021 ob 16. uri po Zoomu.

Vse ženske tega sveta bi morale imeti možnost odločanja o svojem lastnem telesu in o splavu, saj so te odločitve osebne.

Pravica do svobodnega odločanja o rojstvu otrok mora biti vedno in povsod odločitev vsake posameznice, ki najbolje pozna sebe in svoje okoliščine.

Če država ali kak drug organ omeji ali celo prepove to pravico, to ne zmanjša število splavov, poveča le zdravstvene tegobe žensk, ki opravljajo splave na skrivaj, navadno pod slabšimi higienskimi standardi.

Na oktobrski delavnici se bomo poglobile v pravice žensk, ki so jih naše prednice izborile, zdaj pa so ponovno ogrožene.

Prijave sprejemamo do vključno srede 20.10.2021 na tanja@svetovalnica.org

Vabljene!

DONIRAJTE DEL DOHODNINE DRUŠTVU ŽENSKA SVETOVALNICA

Spoštovane/ spoštovani!

Bodite dobrodelni

MEDNARODNI DNEVI BOJA PROTI NASILJU NAD ŽENSKAMI

Tudi v letošnjem letu smo v društvu izdale osveščevalno in informativno gradivo ob Mednarodnih

Mednarodni dan za enakost žensk, 8. marec

8. marec ni samo dan žena ampak pooseblja boj za enakost žensk.

MEDNARODNI DNEVI BOJA PROTI NASILJU NAD ŽENSKAMI, 25.11.2018 – 10.12.2018

Društvo Ženska svetovalnica je tudi letos izdala osveščevalno gradivo ob Mednarodnih dnevih boja proti nasilju nad žen

Ženska svetovalnica za boj proti nasilju nad ženskami

V prostorih Ženske svetovalnice vam pomagamo prepoznati nasilje in vas podpiramo pri vaši odločitvi, da

O splavu odločamo ženske, ne politika

Odločanje o rojstvih svojih otrok je svobodno.

Čestitke ob Mednarodnem dnevu žensk!

8. marec je dan praznovanja ekonomske, politične in socialne

Vsaka 5. ženska je bolj varna tukaj kot doma

Nasilje nad ženskami je družben problem, ki pridobiva nove razsežnosti v spletnem prostoru, kjer se stare oblike po

Biti ženska – 8. marec Mednarodni dan žensk