Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično nasilje, kot eno od oblik nasilja, doživela tretjina do skoraj polovica žensk, medtem ko naša nacionalna raziskava, narejena nekaj let prej, kaže, da je polovica žensk doživela psihično nasilje.

V preteklih dveh letih se je dejansko stanje pri nas še poslabšalo. Bistveni vzroki za to so bili ukrepi zaradi epidemije virusa Covid, ki so omejevali ‘normalno’ gibanje, odhod v službo in šolo ter druženje.

Ker je pomembno, da znamo prepoznati psihično nasilje in se ustrezno odzvati nanj, vas v tokratni delavnici vabimo na predstavitev 1.dela mednarodne uspešnice In sheep’s clothing, prev. (Volk)V ovčji preoblekiavtorja dr. Georgea Simona.

Avtor je doktoriral iz klinične psihologije in se skoraj 40 let ukvarjal s fenomenom manipulacij, do nedavnega je še v pokoju vodil svojo prakso svetovanja ljudem, ki spadajo v spekter osebnostnih motenj in žrtvam. Še vedno je gostitelj oddaje Character Matters (“Karakterne zadeve”).

Delavnica bo potekala 23.12.2021 ob 16.uri po Zoomu. Prijavite se lahko na marusa@svetovalnica.org do 12. ure istega dne.

Delavnica: Medvrstniško nasilje

Medvrstniško nasilje je tema kateri se posveča vse premalo pozornosti.

Delavnica o čustvih

Tema tokratne junijske delavnice so čustva, predvsem sram in krivda. Kako imamo navado ravnati

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Prve in edine ženske demonstracije v okupirani Evropi

21. aprila 1943 so se začele v Ljubljani v Zvezdi pred Kazino prve in edine ženske d

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Delavnica: Travma in situacija navideznega ujetništva

Travma je fenomen, ki se lahko zgodi vsakomur od nas. Čeprav se travmatski dogodki lahko

Superskin Slovenija ob mednarodnem dnevu žensk 10% vrednosti današnjih nakupov namenja Društvu Ženska svetovalnica

Superskin Slovenija namenja 10 % vrednosti vseh nakupov ob mednarodnem dnevu žensk Društvu Ž

Mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk (8.marec) je svetovni praznik, ki se vsako leto praznuje 8. marca v

Mednarodni dan žena 2022 ZN: Enakost spolov za trajnosten jutri

Tema mednarodnega dneva žena, 8. marca 2022 (IWD 2022), je "Enakost spolov

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države