Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično nasilje, kot eno od oblik nasilja, doživela tretjina do skoraj polovica žensk, medtem ko naša nacionalna raziskava, narejena nekaj let prej, kaže, da je polovica žensk doživela psihično nasilje.

V preteklih dveh letih se je dejansko stanje pri nas še poslabšalo. Bistveni vzroki za to so bili ukrepi zaradi epidemije virusa Covid, ki so omejevali ‘normalno’ gibanje, odhod v službo in šolo ter druženje.

Ker je pomembno, da znamo prepoznati psihično nasilje in se ustrezno odzvati nanj, vas v tokratni delavnici vabimo na predstavitev 1.dela mednarodne uspešnice In sheep’s clothing, prev. (Volk)V ovčji preoblekiavtorja dr. Georgea Simona.

Avtor je doktoriral iz klinične psihologije in se skoraj 40 let ukvarjal s fenomenom manipulacij, do nedavnega je še v pokoju vodil svojo prakso svetovanja ljudem, ki spadajo v spekter osebnostnih motenj in žrtvam. Še vedno je gostitelj oddaje Character Matters (“Karakterne zadeve”).

Delavnica bo potekala 23.12.2021 ob 16.uri po Zoomu. Prijavite se lahko na marusa@svetovalnica.org do 12. ure istega dne.

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države

Pozitivna komunikacija