Krepitev vloge zdravstvenega sistema pri obravnavi nasilja proti ženskam in deklicam

Svetovna zdravstvena skupščina, odločevalsko telo Svetovne zdravstvene organizacije, je na svoji 67. seji, 24. maja 2014, sprejela resolucijo z naslovom Krepitev vloge zdravstvenega sistema pri obravnavi nasilja, posebej proti ženskam in deklicam in proti otrokom. Svetovna zdravstvena skupščina v resoluciji poudarja, da nasilje v vseh državah sveta predstavlja enega od temeljnih izzivov na področju javnega zdravja. Svetovni zdravstveni organizaciji nalaga, da pripravi prvi globalni akcijski načrt za krepitev vloge zdravstvenega sistema pri obravnavi nasilja, posebej nasilja nad ženskami in deklicami in nasilja nad otroki. Države članice poziva, da vsem ljudem, ki doživijo nasilje, zagotovijo pravočasen in učinkovit dostop do zdravstvenih storitev ter dostop, ki si ga ljudje lahko privoščijo.

Resolucija izraža skrb zaradi nasilja, ki ima zdravstvene posledice, ki vključujejo smrt, hendikepiranost in telesne poškodbe, vpliva na duševno zdravje, ima posledice za spolno in reproduktivno zdravje in družbene posledice. Priznava, da zdravstveni sistemi problema nasilja ne obravnavajo primerno in obenem potrjuje vlogo zdravstvenega sistema pri preprečevanju, odgovarjanju na in zagovarjanju posredovanja proti družbeni sprejemljivosti in strpnosti do nasilja.

Več na spodnji povezavi:

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

MEDNARODNI DNEVI BOJA PROTI NASILJU NAD ŽENSKAMI

Tudi v letošnjem letu smo v društvu izdale osveščevalno in informativno gradivo ob Mednarodnih

Informacije za žrtve nasilja – obdobje karantene je obdobje povečanega nasilja v družini