NE BODI LE OPAZOVALEC, PREPREČI NASILJE !

Skupina študentk in študentov 2. stopnje Psihologije na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru v okviru predmeta Aplikativna socialna psihologija izvaja projekt učinka očividk in očividcev v povezavi z družinskim nasiljem, z željo ozaveščanja o tem učinku in kako se mu izogniti, oziroma kako priče nasilja spodbuditi, da bi v primeru zaznanega nasilja  ustrezno in učinkovito posredovale.

Poglejte prispevek:

Tako so se s kamero odpravili po ulicah Maribora ter posneli odzive mimoidočih ob (sicer zaigranem) partnerskem nasilju.  Hkrati so mimoidoče preko intervjujev in osveščevalnega gradiva seznanjali z učinkom in pomenom prič nasilja, vključno z informacijami, kako pomagati oziroma kam se lahko ob zaznanem nasilju v okolici obrnejo po pomoč.

V njihovi želji, da se projekt razširi in približa širši javnosti, objavljamo projektni posnetek teh nadobudnih mladih ljudi, ki jih podpiramo v njihovih prizadevanjih !

Znak, s katerim lahko nakažete, da doživljate nasilje v družini

"Reagiraj! - nisi sama, nisi sam" je pilotni projekt študentk in študentov Pedagoške fakultete Un

Nasilje nad starejšimi je kršenje njihovih temeljnih človekovih pravic

Nasilje nad starejšimi je kršenje temeljnih človekovih pravic. Poglejte si prispevek na spodnji povezavi:

RECI NE NASILJU – PRIDRUŽI SE EKIPI ZA NENASILJE

Ob pomembni podpori sofinancerjev MOL, MDDSZEM in FIHO smo v sodelovanju z Generalno policijsko upravo, Društvom Ključ –

Kampanja ZNAMENJA

Plakat, katerega namen naj bi bil opozarjati na porast nasilja v obdobju pandemije je sporožil

Čeprav mesec maj velja za enega lepših mesecev, ker je narava v razcvetu in življenje na no

DONIRAJTE DEL DOHODNINE DRUŠTVU ŽENSKA SVETOVALNICA

Spoštovane/ spoštovani!

Bodite dobrodelni