NE BODI LE OPAZOVALEC, PREPREČI NASILJE !

Skupina študentk in študentov 2. stopnje Psihologije na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru v okviru predmeta Aplikativna socialna psihologija izvaja projekt učinka očividk in očividcev v povezavi z družinskim nasiljem, z željo ozaveščanja o tem učinku in kako se mu izogniti, oziroma kako priče nasilja spodbuditi, da bi v primeru zaznanega nasilja  ustrezno in učinkovito posredovale.

Poglejte prispevek:

Tako so se s kamero odpravili po ulicah Maribora ter posneli odzive mimoidočih ob (sicer zaigranem) partnerskem nasilju.  Hkrati so mimoidoče preko intervjujev in osveščevalnega gradiva seznanjali z učinkom in pomenom prič nasilja, vključno z informacijami, kako pomagati oziroma kam se lahko ob zaznanem nasilju v okolici obrnejo po pomoč.

V njihovi želji, da se projekt razširi in približa širši javnosti, objavljamo projektni posnetek teh nadobudnih mladih ljudi, ki jih podpiramo v njihovih prizadevanjih !

Znak, s katerim lahko nakažete, da doživljate nasilje v družini

"Reagiraj! - nisi sama, nisi sam" je pilotni projekt študentk in študentov Pedagoške fakultete Un

Nasilje nad starejšimi je kršenje njihovih temeljnih človekovih pravic

Nasilje nad starejšimi je kršenje temeljnih človekovih pravic. Poglejte si prispevek na spodnji povezavi:

RECI NE NASILJU – PRIDRUŽI SE EKIPI ZA NENASILJE

Ob pomembni podpori sofinancerjev MOL, MDDSZEM in FIHO smo v sodelovanju z Generalno policijsko upravo, Društvom Ključ –

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično