V sodelovanju nevladnih organizaciji Društvo Ženska svetovalnica, Društvo za nenasilno komunikacijo in Društvo SOS telefon, ki delujemo na področju preprečevanja in ustavljanja nasilja v intimno-partnerskih odnosih in družini, je nastala osveščevalna akcija ZNAMENJA.

Z akcijo ZNAMENJA opozarjamo na zaskrbljujoče povečanje nasilja tekom pandemije.  Pozivamo vse osebe, ki so doživele ali še doživljajo nasilje, njihove bližnje ter druge osebe, ki so zaznale nasilje v svojem okolju, da nasilje prijavijo.

Na takšen način po svojih močeh prispevamo k zmanjšanju nasilja v družbi ter opogumljanju žrtev, da izstopijo iz kroga nasilja in prejmejo kontinuirano pomoč pri okrevanju od izkušnje nasilja. Molk ščiti povzročitelje in povzročiteljice nasilja, ne pa žrtve.

Na vašo pomembno vlogo pri ustavljanju nasilja vas bodo v naslednjih tednih opozarjali BillBoard plakati, plakati, letaki in radijski oglas, ki so nam jih pripravili v agenciji PRISTOP, objavo pa omogočile družbe EUROPLAKAT, Radio CENTER, Radio ROCK, Radio EKSPRES in tiskarna idej EUROGRAF.

Pomoč obstaja, ne dovolite, da nasilje še naprej zaznamuje žrtve!

Delavnica: Položaj žensk in otrok v globalni perspektivi

Delavnica v maju bo posvečena predstavitvi "Položaja žensk in otrok" , kot ga je v kn

Prve in edine ženske demonstracije v okupirani Evropi

21. aprila 1943 so se začele v Ljubljani v Zvezdi pred Kazino prve in edine ženske d

Delavnica: Kakovostna prihodnost v izobraževanju

Vljudno vas vabimo k sodelovanju in diskusiji za skupno učenje in izmenjavanje izkušenj.

Delavnica: Travma in situacija navideznega ujetništva

Travma je fenomen, ki se lahko zgodi vsakomur od nas. Čeprav se travmatski dogodki lahko

Superskin Slovenija ob mednarodnem dnevu žensk 10% vrednosti današnjih nakupov namenja Društvu Ženska svetovalnica

Superskin Slovenija namenja 10 % vrednosti vseh nakupov ob mednarodnem dnevu žensk Društvu Ž

Mednarodni dan žensk

Mednarodni dan žensk (8.marec) je svetovni praznik, ki se vsako leto praznuje 8. marca v

Mednarodni dan žena 2022 ZN: Enakost spolov za trajnosten jutri

Tema mednarodnega dneva žena, 8. marca 2022 (IWD 2022), je "Enakost spolov

Delavnica: Naloge in ukrepi centrov za socialno delo, policije in sodišča za zaščito žrtev nasilja

Vse oblike nasilja v družini, vključno s telesnim kaznovanjem otrok in zanemarjanjem z o

Interaktivna delavnica: Kako prepoznati ali ste žrtev nasilja?

Pogosto se  zgodi,  da se  v življenju znajdemo  v situaciji v kateri se

Delavnica – predstavitev 1. dela knjige “(Volk) V ovčji preobleki”

Agencija EU za temeljne pravice v svoji vseevropski raziskavi navaja podatek, da je psihično

Delavnica – Pravice žensk