V sodelovanju nevladnih organizaciji Društvo Ženska svetovalnica, Društvo za nenasilno komunikacijo in Društvo SOS telefon, ki delujemo na področju preprečevanja in ustavljanja nasilja v intimno-partnerskih odnosih in družini, je nastala osveščevalna akcija ZNAMENJA.

Z akcijo ZNAMENJA opozarjamo na zaskrbljujoče povečanje nasilja tekom pandemije.  Pozivamo vse osebe, ki so doživele ali še doživljajo nasilje, njihove bližnje ter druge osebe, ki so zaznale nasilje v svojem okolju, da nasilje prijavijo.

Na takšen način po svojih močeh prispevamo k zmanjšanju nasilja v družbi ter opogumljanju žrtev, da izstopijo iz kroga nasilja in prejmejo kontinuirano pomoč pri okrevanju od izkušnje nasilja. Molk ščiti povzročitelje in povzročiteljice nasilja, ne pa žrtve.

Na vašo pomembno vlogo pri ustavljanju nasilja vas bodo v naslednjih tednih opozarjali BillBoard plakati, plakati, letaki in radijski oglas, ki so nam jih pripravili v agenciji PRISTOP, objavo pa omogočile družbe EUROPLAKAT, Radio CENTER, Radio ROCK, Radio EKSPRES in tiskarna idej EUROGRAF.

Pomoč obstaja, ne dovolite, da nasilje še naprej zaznamuje žrtve!

Kampanja ZNAMENJA

Plakat, katerega namen naj bi bil opozarjati na porast nasilja v obdobju pandemije je sporožil

Delavnica – Pravice žensk

Svobodno odločanje o rojstvu otrok je v Sloveniji ustavno zagotovljena pravica in vloga države